Çankaya Gezi Rehberi ve Anıtkabir’e Yakın Konaklama Seçenekleri

Çankaya Gezi Rehberi ve Anıtkabir’e Yakın Konaklama Seçenekleri
Karakter Boyutu

Çankaya Gezi Rehberi ve Anıtkabir’e Yakın Konaklama Seçenekleri

Çankaya Ankara’nın kalbi konumunda yer alan ve oldukça önemli bir nokta olarak bilinen bölgedir. Çankaya’yı en özel kılan nedenler arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin yer alması ve birden fazla tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir bölgedir. Çankaya aynı zaman da her yaştan insanın keyifli dakikalar geçirebileceği özel bir bölge olarak da bilinmektedir. 
Ankara’nın hızlı ve kalabalığından bir nebze kaçarak biraz sakinlik ve huzur arayanların tercih ettiği Çankaya bölgesinde birbirinden güzel vadiler ve parklar bulunur. Ayrıca Başkent’in tarihini öğrenmek isteyenlerin ilk geldiği bölge de Çankaya’dır. Çankaya otelleri merkezi konumda olmalarının yanı sıra konforlu otel odaları ve tesiste bulunan birbirinden farklı aktiviteler ile misafirlerine keyifli dakikalar sunmaktadır. Ancak Çankaya otelleri hakkında detaylı bilgilere yer vermeden önce Çankaya’da gezip görebileceğiniz birbirinden özel bölgeyi sizin için kısaca anlatacağız.

•    Anıtkabir: Ülkemizin kurtarıcısı, ilk cumhurbaşkanı ve inkılapların öncüsü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri buradadır. Anıttepe üstünde yer alan Anıtkabir, Türk halkının ortak aldığı karar neticesinde inşa edilmiş ve toplamda 9 yıl sürmüştür. 750 bin metre kare alan üzerine kurulan Anıtkabir, Çankaya seyahatinizde görmeniz gereken ilk ve en önemli bölgedir. Merkezi konumda olması nedeniyle yerli halkın yanı sıra yabancı turistler de Anıtkabir’i sıklıkla ziyaret etmektedir.
•    Atakule: Birbirinden lezzetli yemekler, eğlencenin en coşkulu hali ve eşsiz Ankara manzarası denildiğinde ilk akla gelen bölge Atakule’dir. Oldukça önemli bir bölgede olmasının yanı sıra 1989 yılında inşasına başlanmış ve günümüze kadar birden fazla restorasyon ve tadilat görerek son halini alınmıştır. Atakule’de yer alan restoranlar, alışveriş merkezleri her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. 125 metrelik bir uzunluğa sahip Atakule oldukça dikkat çekici bir mimarisiyle ön plana çıkmaktadır.
•    Eymir Gölü: Orhan mahallesi sınırları içerisinde yer alan Eymir Gölü, aynı zaman da Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi arazisi içinde yer almaktadır. İsmini bir Türkmen kabilesinden alan bu park doğal güzellikleri, tertemiz gölü ve yemyeşil bir alan ila göz alıcı güzelliğe sahiptir. 
•    Kuğulu Park: 1 hektarlık bir alana sahip olan kuğu park, içinde çocukların keyifli dakikalar geçirmesi için oyun alanları, havuz ve birbirinden önemli insanların heykelleri yer almaktadır. Kuğulu park içinde bulunan havuz içinde toplamda 24 farklı kuş türü yaşamaktadır. Bu kuş türleri arasında kuğular, kazlar ve ördekler de yer almaktadır.

Anıtkabir’e En Yakın Konumda Bulunan Oteller 
Anıtkabir’e yakın bölgede bulunan oteller güler yüzlü personelleri ile hizmet veren ve ev rahatlığını en iyi şekilde hissettiren oteller arasındadır. Konforlu odaların yanı sıra otellerin kendi içinde yer alan aktivite alanları sayesinde konaklayacağınız süre boyunca farklı eğlence olanaklarını tercih edebilirsiniz. Çankaya seyahatinizin ardından Anıtkabir’e yakın konaklama seçeneklerine göz atmak isteyenler için en iyi otelleri bir arada bulunduran www.gezinomi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
•    Güvenay Business Hotel: Ankara şehir merkezine 3 kilometre ve Esenboğa Havalimanına 27 kilometrelik mesafede bulunan bu tesis bünyesinde toplamda 61 oda bulunmaktadır. Güler yüzlü personelleri ve konforlu otel odalarının yanı sıra Anıtkabir’e en yakın konumda bulunan bu tesis yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen oteller arasında yer almaktadır. Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyenler için ilk tercih edilecek oteller arasındadır.
•    Inn 65 Budget: Kızılay merkeze 4 kilometre ve Esenboğa Havalimanına 29 kilometrelik mesafede bulunan bu tesis konforlu ve ev rahatlığını hissetmek isteyen müşteriler tarafından ziyaret edilmektedir. Anıtkabir’e oldukça yakın mesafede yer almasının yanı sıra Çankaya bölgesinde gezilecek bölgelere yakın bir konumda yer almaktadır. 
•    The Ankara Hotel: Şehir merkezine 1 kilometre ve Esenboğa havalimanına sadece 29 kilometrelik mesafede bulunan bu tesis, konfor, kalite ve en iyi hizmeti alacağınız oteller arasında ilk sırada yer almaktadır. Gerek mimari tasarımı gerekse Anıtkabir’e yakın bir mesafede yer alan bu tesis bünyesinde misafirlerin keyifli dakikalar geçirmesi amacıyla birbirinden farklı aktiviteleri bulunmaktadır. Konfor ve ev rahatlığında hizmet arayanların tercih edebileceği bir oteldir.

Güvenay Business Hotel

Güvenay Business Hotel

Bu yazıyı paylaş
Kapat
0/0
Çankaya Gezi Rehberi ve Anıtkabir’e Yakın Konaklama Seçenekleri